آخرین تغییرات طرح اصلاح قانون اجرای محکومیت‌های مالی

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی آخرین تغییرات طرح اصلاح قانون مربوط به اجرای مجازات اقتصادی را تشریح کرد.

به گزارش آوای البرز، فاطمه گازم پور درباره آخرین تغییرات طرح اصلاح موادی در قانون اجرای مجازات های اقتصادی گفت: زنان و اعضای خانواده در مجلس سامان با کمیسیون برای ایجاد چارچوب قانونی همکاری موثری را آغاز کردند. تعادل بین زن و مرد.

وی افزود که توصیه های اولیه بررسی شده توسط کمیسیون اغلب نقض جدی حقوق زنان در خانواده و حمایت یک جانبه از مردان بود. در این مدت در تعامل و گفتگوی نزدیک با اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی، طراحان و مجریان پروژه، تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا از ارائه اشیایی که حقوق زن و مرد را دنبال نمی کنند، جلوگیری کنیم. زمان.

رئیس حوزه خانواده زنان مجلس گفت: قانون مهریه فعلی مشکلاتی را برای زن و مرد ایجاد کرده است. از سوی دیگر، مردان دارای معلولیت ممکن است به ناحق زندانی شوند. علاوه بر این موارد، با تغییر نرخ ارز و ارز، روز به روز بر تعداد پرونده های تعدیل مهریه افزوده شد و مشکلاتی را در دادگاه ها ایجاد کرد.

یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مذاکراتی که با کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی داشتم این ابعاد و موضوعات را برجسته کردم و در برخورد با آنها به دنبال رسیدن به یک برنامه بودیم. این مسائل خوب است.”

خاسم پور با اشاره به این طرح خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرحی که اخیراً در کمیسیون حقوقی و قضایی تصویب شده، روند رسیدگی به پرونده های مهریه زنان را کوتاه کرده است. در واقع زن می تواند با ارائه سند رسمی ازدواج از دادگاه خانواده نسبت به دریافت مهریه اقدام کند و مرد موظف است ظرف 10 روز پس از دریافت اجرائیه مهریه را بپردازد یا با زن در مورد نحوه پرداخت آن توافق کند. شرایط تعریف شده در این طرح، امکان فرار انسان از دین را از بین می برد.

او در حمایت از ائتلاف آمریکا صحبت کرد، اما گفت که حفظ استقلال تنها گزینه نیست. این حبس گاه غیرموجه بود و حداقل برای مدتی شامل انسان های واقعاً درمانده می شد. بر اساس این طرح، مرد را نمی توان با ثبت درخواست ورشکستگی در مهلت مقرر در ماده 3 قانون مجازات، زندانی کرد.

رئیس حوزه خانواده زن مجلس شورای اسلامی تاکید می کند: در واقع سعی کردیم قبل از اثبات زندانی نبودن مرد، حبس ناعادلانه مرد را از بین ببریم و از سوی دیگر از فرار او از دین دین جلوگیری کنیم. او.» ادامه دارد.

خاسم پور با اشاره به ماده دیگری در این طرح گفت: یکی از مواد اصلی این طرح مربوط به ماده 1130 قانون مدنی و موارد مربوط به طلاق عسر و حرج است. در حال حاضر پرونده های زیادی در دادگاه ها درباره زنانی وجود دارد که از همسر خود متنفر هستند، نمی خواهند زندگی کنند و حتی حاضرند برای جدایی از همسر خود مهریه بپردازند اما مرد حاضر به طلاق آنها نیست. متأسفانه در این شرایط به نظر می رسد اکثر دادگاه ها شرمنده این زنان نیستند و این زنان در شرایط سختی قرار دارند.

خاسم پور ادامه داد: در این طرح، زن حق دارد در صورت دوری از مرد به مدت یک سال متوالی یا 18 ماه متوالی به مدت سه سال متوالی منتهی به دادگاه، تمام مهریه خود را پرداخت کند.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت تمام تلاش خود را کرده ایم تا بین حقوق زن و مرد در رابطه با ظرفیت قانونی جامعه، فرهنگ و توسعه اجتماعی تعادل ایجاد کنیم. مهریه حق مسلم زن است و مرد باید اولاً موظف به پرداخت مهریه شوهر باشد و آنچه را که در توان دارد به همسر خود بدهد و ثانیاً به تعهداتی که در تمام مدت انجام داده است وفادار باشد. زندگی آنها ، که به زن دارایی قانونی و شرعی می دهد.
انتهای پیام/