آتیه سالمندان برای سازمان بهزیستی مهم است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، علی محمد قادری در همایش بین المللی سالمندی افزود: سالمندی در احادیث و روایات ما به عنوان منبع عشق و حکمت ذکر شده است و می توانیم از این عزیزان به عنوان عامل استفاده کنیم، انتقال تجربیات خلاقانه و ارزشمند. که تبلور ایجاد می کنند.” از آداب و رسوم، ارزش ها و فرهنگ ملی استفاده می کند. جامعه را در نظر افراد داشته باشید.

وی گفت: شاخص های سلامت و رفاه اجتماعی در این مدت بهبود می یابد. امید به زندگی از 64 به 72 سال افزایش یافته است، اما تاخیر در ازدواج، کاهش نرخ تولد و مشکلاتی که باعث بسته شدن پنجره جمعیتی ما شده است. اینها سوابق بحران در جامعه و ارائه آن به نسل ارشد جامعه است.

قدری افزود: به معنای واقعی سوابق مالی سالمندان مورد توجه و اعتبار است تعداد شاخص های آن باید همه عناصر را مشاهده، بازجویی و مطالبه کنند گری از ابزارهای مسئول استقرار این سند در دسترس است.

وی ادامه داد: ما وظیفه داریم آمار را اعلام کنیم و اعلام کنیم که چگونه می توانیم به بیش از 9 میلیون سالمند خدمات رسانی کنیم. بیاورید افزایش عزیزان معلول و سالمند. این مسائل بدین معناست که در نظام مقدس جمهوری اسلامی، بحث خانواده محوری است که نقش حرفه ای را برای سازمان ها مشخص می کند. آقا برای سالمندان مهم است که همه ابزارها را بدانند و وظیفه اصلی آنها، سازگاری، یک مشکل جدی و یکی از مهم ترین موضوعات در قانون حمایت از افراد دارای معلولیت، باید به طور خاص برای سالمندان تعریف شود.

رئیس یک سازمان بهزیستی گفت: نگاه به آینده سالمندان برای رفاه حیاتی است. در 35 سال آینده 30 درصد یا یک سوم جمعیت ما سالمند خواهند بود، آیا در 35 سال آینده جوانان و نیروی کار جایگزین و جایگزین سالمندان خواهیم داشت یا خیر؟ این موضوع بسیار مهمی است.

قدری افزود: امروز باید به زیرساخت های شهری توجه کرد و به اجرای قوانینی که در واقعیت به آن توجه نمی شود توجه کرد. متغیرهای جمعیتی و احتمال رسیدن به وزن 30 درصد و بسته شدن پنجره جمعیتی، حوزه مذاکره سازمان های همکار است. ز سود باید دقت کافی باشد.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم گری بگذار خودمان در تشکل ها و مجالس کار کنیم، من یک سال است که این کار را در نهاد خودم شروع کرده ام، به شروع این دولت افتخار می کنیم. پس از مدت ها اولین جلسه شورای ملی سالمندی با حضور وزیر و رئیس شورای ملی سالمندی تشکیل شد و این امر باید ادامه یابد. احکام و مصوبات آن باید اجرا شود. می دانیم که در هر ترم باید یک جلسه عملی بین نهادهای همکار و مجامع دانشگاه برگزار شود و گزارش پیشرفت فیزیکی به رئیس جمهور ارائه شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به موضوع تقویت حمایت های اجتماعی خاطرنشان کرد: در نظام تعاملی بین نسل جوان و سالمندان باید موضوع ارتقای سلامت معنوی و روانی را به طور جدی مد نظر قرار دهیم. موضوع توانمندسازی این گروه ها برای ما به ویژه برای زنان مسن بسیار مهم است.

وی گفت: آخرین درخواست من این است که سمن ها نقش بسیار مهمی در این بخش داشته باشند و مجوز فعالیت خود را از سازمان بهزیستی بگیرند. فرجه همچنین سعی کنید به عنوان یک کمپین میانی برای تعامل با وزارت کشور و تلاش های ارگان ها و امور بین دستگاهی عمل کنید، همکاری سایر ارگان ها مانند شهرداری ها را نیز با زیمنس جلب خواهیم کرد.