آبرامز: تمام تلاشم جلوگیری از اقدام تلافی‌جویانه ایران در سالگرد ترور سلیمانی بود

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین آوای البرز ، الیوت آبرامز ، نماینده دولت رئیس جمهور پیشین آمریكا دونالد ترامپ علیه ایران ، هنگام حمله حامیان ترامپ به ژانویه (17 ژانویه) در دفتر خود در وزارت امور خارجه بود. از آنجا که دفتر در مکانی امن و بدون خدمات تلفن همراه بود ، نماینده ویژه دولت ترامپ به ایران نگفت که چه اتفاقی می افتد.

الیوت در مصاحبه اخیر خود اظهار داشت که از اطلاع از حملات طرفدار ترامپ به دموکراسی های آمریکا شوکه شده است.

یک مقام ارشد جمهوری خواه در سیاست خارجی ایالات متحده در مصاحبه ای گفت: “من نظرات خود را به اشتراک گذاشته ام.” “این یک حمله وحشتناک و جنایتکارانه به قانون اساسی و کنگره ما است.”

آبراهام در پاسخ به این س ifال که آیا اعتقاد دارد ترامپ مقصر تحریک معترضان است ، ابراز کرد که با سناتور جمهوری خواه میچ مک کانل که ترامپ را مسئول حمله مرگبار به کنگره می داند موافق است ، وی به معترضین دروغ گفت و آنها را ترغیب کرد نتایج انتخابات را لغو کنند.

ابراهیم هرگز از ترامپ حمایت نکرد

وی علی رغم دو سال خدمت در وزارت خارجه دولت ترامپ ، در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 جمهوری خواه از تد کروز و مارکو روبیو حمایت کرد ، اما هنگام معرفی به عنوان نامزد جمهوری خواه از حمایت از ترامپ خودداری کرد.

وی گفت: “در سال 2016 ، دونالد ترامپ لیاقت ریاست جمهوری ایالات متحده را نداشت و من هرگز نظرم را تغییر ندادم.”

دستاوردهای دولت ترامپ علیه ایران و طرفداران آن به کنگره حمله کرده اند

وی معتقد است که دولت ترامپ در ایران و دیگر مناطقی که وی در آن فعالیت داشته است دستاوردهای قابل توجهی داشته است ، اما حوادث 6 ژانویه همه این سنت را درهم شکست.

آبراهام گفت: “یادآوری یکی از موارد خوب درباره امنیت اسرائیل به مردم بسیار دشوار است.”

سخنگوی دولت ترامپ جمهوری خواهان و دیگر مقاماتی را که از خروج دولت ترامپ از توافق هسته ای با ایران حمایت کردند ، خواستار اجازه مدیریت جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده شد.

باید به دولت فرصتی بدهیم تا ببیند با ایران چه معامله ای انجام داده است

من فکر می کنم ما باید درباره سیاست خارجی دولت بایدن ذهن باز داشته باشیم و باید ببینیم که این چقدر با دولت اوباما مشابه یا متفاوت است. “

ریگان ، جورج دبلیو آبرامز یک نومحافظه کار بود که سمت های ارشد امنیت ملی را در دولت بوش داشت.

هیلاری کلینتون با بیان سخنان مخالف ترامپ ، به جمهوری خواهان گفت: “پس از پیروزی ترامپ در انتخابات 2016 ، وی یکی از جدی ترین نامزدهای تصدی پست معاون وزیر بود ، اما ترامپ از این کار امتناع کرد زیرا آبراهام گفت که او مخالف نیست.”

آبراهام سرانجام در ژانویه 2019 به عنوان نماینده ویژه وزیر امور خارجه در ونزوئلا منصوب شد و در آگوست سال 2020 به عنوان برایان هوک ، نماینده ویژه آمریکا در ایران منصوب شد.

در حقیقت ، مایک پمپئو ، وزیر خارجه دولت ترامپ ، اصلی ترین دلیل پیوستن ابراهیم به وزارت امور خارجه است. پمپئو با توجه به سیاست های دولت ترامپ با هر دو کشور سعی در استفاده از تجربه آبراهام در امور آمریکای لاتین و ایران داشت.

تمام اقدامات من در دوره گذار برای جلوگیری از فعالیت ایران در سالگرد ترور سردار سلیمانی بود.

آبرامز در مصاحبه ای گفت که پس از تمرکز ترامپ و مقامات ارشد کاخ سفید بر رد نتایج انتخابات پس از انتخابات 3 نوامبر ، تمام تلاش وی برای کنترل اوضاع به دلیل نگرانی از اقدام ایران در سالگرد ترور بود. سلیمانی در عراق بود.

آبراهام با بیان اینکه “پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری کاملاً واضح است” ، افزود: ایران تمام تلاش خود را برای جلوگیری از اقدامات تحریک آمیز به کار برده و ایران می داند که دولت ترامپ در برابر هرگونه حمله به نیروهای آمریکایی در منطقه تلافی خواهد کرد. ..

وی گفت با وجود انتقال از دولت ترامپ به دولت بایدن ، این مانع همچنان پابرجاست.

تلاش های ایران برای جلوگیری از هر اقدامی که به نفع ترامپ در انتخابات خاتمه یابد

آبرام گفت ایران از ماه اکتبر فعالیت های تحریک آمیز در منطقه را محدود کرده است و واکنش شدید آمریکا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری می تواند به نفع ترامپ پایان یابد.

دولت ترامپ به ایران افزود: “وقتی این پیام ارسال شد ، ایرانیان آن را فهمیدند و از هرگونه تقابلی كنار رفتند و من معتقدم كه دولت جدید باید این پیام را دوباره ارسال كند.”

وی با اشاره به اقدامات دولت ترامپ طی شش ماه گذشته ، گفت كه دولت ساختار تحریم اقتصادی علیه ایران را حفظ كرده و فشار بیشتری به ایران وارد كرده است تا روز بركناری بایدن و افزود كه این از دستاوردهای ایران است جبهه ای که مانع رویارویی با ایران شد.

باید از پیشنهادات کبدی که تحریم هایی علیه ایران ایجاد کرده استفاده شود

آبراهام ابراز امیدواری کرد که دولت بایدن از جهش ایجاد شده در تحریم استفاده کند و به توافق هسته ای 2015 باز نگردد ، اما توجه به این نکته مهم است که بایدن در زمان مبارزات انتخاباتی خود گفت که قصد بازگشت به توافق هسته ای را دارد. علیه ایران به جای آزادی همه زندانیان آمریکایی در ایران.

وزیر خارجه آمریکا آنتونی بلینکن در جلسه سنا گفت: گفت گفتگو با متحدان آمریکا و ایران در مورد بازگشت به توافق هسته ای زمان بر است.

آبراهام ، که پس از دولت بوش ، یکی از اعضای ارشد مطالعات خاورمیانه بود ، اکنون به شورای روابط خارجی بازگشت.

آبراهام گفت که تلاش خواهد کرد رهبران حزب را به سیاست خارجی سنتی جمهوری خواهان در دوران قبل از ترامپ برگرداند ، که در آن مداخله و انزوا در خاورمیانه کمتر بود.

وی گفت که از محاکمه ترامپ در سنا حمایت می کند و وی را از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری منع می کند.

انتهای پیام